Westlands Bowling Club |
Alsager
Institute Bowling Club |
Finals - Played on Saturday 22nd March |
|||||
Round 3 | Semi-Finals | Final | |||
J Brown & J Hartshorne Congleton Railway |
21 | J Brown & J Hartshorne | 15 | K Williamson & J Williamson | 19 |
J Melvin & P Phillips Middleport Park |
19 | ||||
K Williamson & J
Williamson Birches Head Hotel |
21 | K Williamson & J Williamson | 21 | ||
D Jackson & T Norman Macclesfield/Mobberley |
11 | ||||
M Melvin & M Fellows Middleport Pk/Florence T&B |
21 | M Melvin & M Fellows | 21 | M Melvin & M Fellows | 21 |
S Bloomfield & P Beechy Birmingham Sally Park |
11 | ||||
R Burgess & M Walker Westlands |
21 | R Burgess & M Walker | 20 | ||
L Pritchatt & M Evans Chadsmoor |
19 |
Results of Qualifiers |
Friday 21st March |
||||
Round 1 | Round 2 | Qualifiers | ||
D Morrey & Sean Morrey Crewe Q.P. |
15 | J Brown & J Hartshorne | 21 | J Brown & J Hartshorne |
J Brown & J Hartshorne Congleton Railway |
21 | |||
P Thomas & M Pritchard Shrewsbury |
21 | P Thomas & M Pritchard | 20 | |
I Wassell & G Wassell Sandbach/Sheffield |
20 | |||
K Williamson & J
Williamson Birches Head Hotel |
21 | K Williamson & J Williamson | 21 | K Williamson & J Williamson |
C Jenkins & N Tideswell Alsager/Middleport |
17 | |||
A Ferris & D Ferris Congleton Park |
19 | Steven Morrey & I Howell | 11 | |
Steven Morrey & I Howell Crewe Q.P./Crewe H.P. |
21 |
Thursday 20th March |
||||
Round 1 | Round 2 | Qualifiers | ||
M Simpson & M Foster Birches Hd Gardeners |
21 | M Simpson & M Foster | 14 | J Melvin & P Phillips |
D Okonski & D
Clutton Meir Social |
5 | |||
S Allman & P Farrington Middlewich |
16 | J Melvin & P Phillips | 21 | |
J Melvin & P Phillips Middleport Park |
21 | |||
P Chesters & T Chesters Crewe Q.P./Alsager |
11 | M Norcop & K Simpson | 15 | M Melvin & M Fellows |
M Norcop & K Simpson Birches Hd Gardeners |
21 | |||
A Bailey & D Thomas Woore |
11 | M Melvin & M Fellows | 21 | |
M Melvin & M Fellows Middleport Pk/Florence T&B |
21 |
Tuesday 18th March |
||||
Round 1 | Round 2 | Qualifiers | ||
I Atherton & M Huxley Westlands/Cheslyn Hay |
21 | I Atherton & M Huxley | 20 | S Bloomfield & P Beechy |
M Simcock & T Colclough Norton Central |
7 | |||
S Bloomfield & P Beechy Birmingham Sally Park |
21 | S Bloomfield & P Beechy | 21 | |
J Simpson & D Lunn Congleton Park |
14 | |||
P Sheppard & C Round Birmingham Sally Park |
6 | L Pritchatt & M Evans | 21 | L Pritchatt & M Evans |
L Pritchatt & M Evans Chadsmoor |
21 | |||
M Winnington & M Lloyd Northwich Castle Private |
21 | M Winnington & M Lloyd | 18 | |
C Cooper & J Norcop Norton Central |
20 |
Monday 17th March |
||||
Round 1 | Round 2 | Qualifiers | ||
S Greenhough & N Whiston Shavington |
5 | M Ball & N Parsonage | 6 | R Burgess & M Walker |
M Ball & N Parsonage Crewe P.O. |
21 | |||
P Charlesworth & W
Danford Congleton Park |
13 | R Burgess & M Walker | 21 | |
R Burgess & M Walker Westlands |
21 | |||
A Barlow & D Butler Alsager/Clough Hall |
13 | D Jackson & T Norman | 21 | D Jackson & T Norman |
D Jackson & T Norman Macclesfield/Mobberley |
21 | |||
D Smallman & I Simpson Birches Hd Gardeners |
10 | M Hill & G Podmore | 15 | |
M Hill & G Podmore Milton Recs/Meir Social |
21 |